Strona główna

Uprzejmie Donoszę

Zgłoś

Projekt Uprzejmie Donoszę

Projekt Uprzejmie Donoszę jest realizowany w ramach programu Koduj dla Polski fundacji ePaństwo.

Zespół

Szymon Nieradka

Pomysłodawca. Zajmuję się prowadzeniem dużych projektów IT. W ostatnich latach prowadziłem część mobilną projektu IKO dla PKO BP oraz rozwijałem mobilny system operacyjny dla firmy Wincor-Nixdorf. W "wolnych chwilach" prowadzę kawiarnię Stojaki w Szczecinie, pływam na windsurfingu, gram w badmintona i udzielam się społeczenie.

Dla bardzo zainteresowanych więcej informacji można znaleźć na stronie szymon.nieradka.net

Kogo szukamy?

Koordynatorów miast

To najprawdopodobniej najważniejsza rola w tym projekcie. Bez koordynatora dla danego miasta usługa nie będzie mogła w nim działać. Dlaczego?

Koordynator będzie odpowiedzialny za skontaktowanie się ze Strażą Miejską, poznanie ich potrzeb i zaprezentowanie rozwiązania. Także on będzie zobowiązany za promowanie rozwiązania w swoim mieście np. poprzez organizowanie konkursów "Dwie kawy za mandat" (darmową kawę dostaje zarówno zgłaszający wyjątkowo ciekawe zgłoszenie, jak i kierowca ukarany mandatem, jeśli zgłosi się z potwierdzeniem jego opłacenia).

Prawnik

Możliwość zgłaszania mandatów za pomocą samego zdjęcia nie jest uregulowana prawnie. Czasami służby miejskie pozwalają na to, innym razem nie.

Będziemy potrzebowali wsparcia prawnika jeśli Straż Miejska w określonym mieście będzie wyjątkowo oporna.

Pomoc będzie też niezbędna na etapie budowania regulaminu usługi, regulaminu konkursów oraz napisaniu wniosku do GIODO w sprawie zbierania danych osobowych.

Tester

Bo nikt z nas nie jest doskonały. Szczególnie chętnie szukamy testerów z umiejętnością pisania testów automatycznych (oraz takich którzy chcą się ich nauczyć).

Grafik/UX

Bo nie jesteśmy zadowoleni z tego co mamy teraz :)

Backend/Fronend/Fullstack developer

Pierwsza wersja usługi musi powstać jako mobilna strona HTML5+JS. To daje najszybsze efekty i największą przenośność między różnymi urządzenami. Ale potrzeby są większe. Musi powstać backend przetwarzający zgłoszenia. Musi powstać strona projektu w porządnym RWD. Musi powstać panel koordynatora miasta w minimalnej postaci.

Daje to niewiarygone możliwości zabawy HTML5, JS i CSS z ich najnowszymi możliwościami. Do tego można się wyżyć w backendzie w dowolnej (sensownej) technologii. Analiza obrazu w celu wydłubania numeru rejestracyjnego pojazdu? Z chęcią. Skalowanie obrazków i ich autoupload? Z chęcią. Wysyłka sformatownych wiadomości? Pewnie. Geolokalizacja? Oczywiście. I tak dalej.

Szczególnie poszukiwane są osobe obeznane z Google Firebase.

Jak się zgłosić?

Napisz do mnie na szymon©nieradka.net. To © zamień proszę na @ przed wysłaniem. Zadziała zdecydowanie lepiej. Możesz też zadzwonić do mnie na nr 693 373 068.

Sprawdź jak to działa

© Szymon Nieradka